Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Szczucina

30 listopada 2022 dwóch uczniów naszej szkoły, a mianowicie Piotr Wróbel i Kacper Mazur wzięło udział w Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Szczucina. Do rozgrywek zgłosiło się 51 miłośników szachów, czyli jednej z najstarszych gier, która mimo upływu czasu cieszy się niesłabnącą popularnością. W średniowieczu pokochali ją królowie, stąd szachy są nazywane królewską grą. Do entuzjastów gry w szachy wśród polskich głów koronowanych zaliczali się m.in. Władysław Jagiełło, Kazimierz Jagiellończyk czy Zygmunt I Stary. Podczas turnieju rozegrano 9 rund w tempie 3+2 na zawodnika. Turniej miał charakter otwarty, mogli wziąć w nim udział zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy. Pasjonaci tej królewskiej gry mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i zmierzyć się ze sobą bez względu na wiek. Szachy to wspaniała gra, która uczy logicznego myślenia, cierpliwości, sportowego współzawodnictwa, przewidywania. Gratulujemy naszym uczniom, którzy rozwijają swoje talenty w tym kierunku, życząc wielu sukcesów.

Skip to content