Samorząd Uczniowski

ROK SZKOLNY 2023/2024

Rada Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Stanisława Klimczaka w Słupcu:

Przewodniczący – Julia Kurnal
Zastępca przew. – Kacper Adamczyk
Sekretarz – Nicola Syper
Szkolne Koło Wolontariatu:
Patryk Kierys, Kacper Mazur, Hubert Mędrek, Nicola Syper, Filip Woźniak
Opiekun samorządu: p. Monika piasecka

Aktualności

—————–  ROK SZKOLNY 2022/2023 ———————–
GRUDZIEŃ
 • 7 grudnia do naszej szkoły przybył długo wyczekiwany gość – Święty Mikołaj! Samorząd Uczniowski włączył się w organizację obchodów.

LINK: http://zspslupiec.pl/mikolajki-w-naszej-szkole/

 • W grudniu Samorząd Uczniowski wraz z uczniami klasy siódmej pod czujnym okiem p. Marii Mółki oraz p. Moniki Piaseckiej wprowadzili nastrój świąteczny do szkoły poprzez wspaniałe dekoracje.
 • W okresie przedświątecznym Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę słodyczy dla dzieci i ich rodzin mieszkających w Słupcu.

LINK: http://zspslupiec.pl/szkolna-akcja-pn-pomagamy-ukrainie/

LISTOPAD
 • 10 listopada poczet sztandarowy Szkoły uczestniczył w szkolnej akademii z okazji Święta Niepodległości.

LINK: http://zspslupiec.pl/swieto-niepodleglosci-4/

 • 11 listopada poczet sztandarowy Szkoły oraz delegacja uczniów klasy siódmej uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Szczucinie.

LINK: http://zspslupiec.pl/obchody-narodowego-swieta-niepodleglosci-w-szczucinie/

 • 21 listopada Samorząd Uczniowski włączył się w organizację Szkolnego Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

LINK: http://zspslupiec.pl/swiatowy-dzien-zyczliwosci-i-pozdrowien/

 • 24 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa, której współorganizatorem był Samorząd Uczniowski.

LINK: http://zspslupiec.pl/zabawa-andrzejkowa-3/

PAŹDZIERNIK
 • 2 października odbyło się kolejne spotkanie z samorządami klasowymi. Rada SU oraz członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu ogłosili, iż październik będzie w naszej szkole „Miesiącem dobroci dla zwierząt”. Z tej okazji ogłoszony został szkolny konkurs na najlepszy plakat o tytule „Jak dbać o zwierzęta?”.

Chętni uczniowie proszeni są o przesłanie do opiekuna SU zdjęcia, które ilustruje jak dba o zwierzęta (np. o swoje zwierzątko domowe).

W ostatnim tygodniu października (24 – 28 X) odbędzie się szkolna zbiórka darów dla schroniska. Dary przynosimy do szkoły i przekazujemy wolontariuszom: M. Niziołek, W. Klara i K. Klara. Dary zostaną przekazane lokalnemu schronisku.

LINK: http://zspslupiec.pl/pazdziernik-miesiacem-dobroci-dla-zwierzat-film/

LINK: http://zspslupiec.pl/pazdziernik-miesiacem-dobroci-dla-zwierzat/

 • Kolejnym zadaniem zorganizowanym przez SU był Dzień Postaci z Bajek (7 października 2022r.). Uczniowie szkoły chętnie przebierali się za swoją ulubioną postać z bajki. Była to świetna okazja do promowania czytelnictwa oraz odwiedzania szkolnej biblioteki.

LINK: http://zspslupiec.pl/szkolny-dzien-postaci-z-bajek/

 • 14 października poczet sztandarowy uczestniczył w akademii z okazji Pasowania Pierwszoklasistów.

LINK: http://zspslupiec.pl/dzien-edukacji-narodowej-oraz-pasowanie-pierwszoklasistow-film/

 • 28 października nasza szkoła już kolejny raz wzięła udział w akcji organizowanej przez MEN pn. „Szkoła pamięta”. W ramach akcji członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili pomnik ofiar wojny, uporządkowali bezimienne i opuszczone groby na cmentarzu i w okolicy, przygotowali wystawę poświęconą postaci ważnej dla historii naszej wsi, patrona naszej szkoły – Stanisława Klimczaka. Przygotowaliśmy również prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.

LINK: http://zspslupiec.pl/udzial-szkoly-w-akcji-org-przez-men-pn-szkola-pamieta/

WRZESIEŃ

13 września Rada SU zorganizowała pierwsze spotkanie z samorządami klasowymi. Było to spotkanie organizacyjne. Został zatwierdzony Plan Samorządu Uczniowskiego wraz z propozycjami działań.

18 września poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: M. Drzazga, K. Klara i M. Niziołek uczestniczył w Powiatowych Obchodach Wydarzeń Wrześniowych w Szczucinie.

———————- rok szkolny 2019/2020 ————————-

Góra Grosza – Samorząd Uczniowski brał udział w organizacji zbiórki monet w ramach akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom ( http://towarzystwonaszdom.pl/gora-grosza/ )

Andrzejki – Rada Samorządu Uczniowskiego brała czynny udział w organizacji zabawy andrzejkowej dla uczniów naszej szkoły. Zorganizowaliśmy zabawy i wróżby andrzejkowe, oraz pomagaliśmy w dekorowaniu sali gimnastycznej.

Zbiórka nakrętek – pomoc chorej dziewczynce. Do 29 października w naszej szkole trwała akcja zbierania nakrętek. Tym razem zostaną one przeznaczone na leczenie Mai – dziewięcioletniej dziewczynki z zespołem Downa. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim uczniom, i tym młodszym i tym starszym, ale także przedszkolakom, że z tak ogromną chęcią przyczynili się do tej akcji.  (JB)

Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska. Przez cały miesiąc październik, uczniowie i przedszkolaki naszej szkoły zbierali karmę i wiele różnych rzeczy dla potrzebujących psiaków i kociaków ze schroniska (miski, zabawki, koce, itp.).
Wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu chcielibyśmy bardzo podziękować za zaangażowanie w naszą zbiórkę.
Mamy nadzieję, że każda akcja organizowana w naszej szkole będzie cieszyła się tak ogromnym oddaniem.  (JB)

.

Skip to content