Konkurs czytelniczy na „Najlepiej Czytającą Klasę”

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego na „Najlepiej Czytającą Klasę” i „Najaktywniejszego czytelnika” w roku szkolnym 2022/2023 Celem konkursu było promowanie czytelnictwa, kształtowanie nawyku regularnego czytania oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i literackich. Ocenie konkursowej podlegała aktywność czytelnicza wyrażona liczbą wypożyczonych książek. Tytuł „Najlepiej Czytającej Klasy w roku szkolnym 2022/2023” został przyznany w dwóch kategoriach: -w klasach I – III, to zaszczytne miano zdobyła klasa II, która łącznie wypożyczyła 184 książki. – w klasach IV – VIII, zwyciężyła klasa V, która wypożyczyła łącznie 81 książek. Wyniki w konkursie na „Najaktywniejszego czytelnika w roku szkolnym 2022/2023” przedstawiają się następująco: W klasach I-III: I miejsce – Anna Wróbel – klasa II (41 wypożyczonych książek) II miejsce – Wojciech Padykuła – klasa III (36 wypożyczonych książek) III miejsce – Weronika Klara – Klasa II – (28 wypożyczonych książek) W kategorii klas IV-VIII: I miejsce – Weronika Mędrek – klasa V (22 wypożyczone książki) II miejsce – Julia Kupiec – klasa V (17 wypożyczonych książek) III miejsce – Zuzanna Ćwiek – klasa IV (15 wypożyczonych książek) Gratulujemy laureatom osiągnięcia wysokich wyników czytelniczych. “Czytanie może być fascynująca pasją, a książka najlepszym przyjacielem, jakiego tylko można sobie wymarzyć.”

Skip to content