Dzień Rodziny (galeria)

Dzień Rodziny – ZSP w Słupcu autorstwa M.Piasecka

Rodzina jest wartością najważniejszą. Bliscy są dla nas wyjątkowi. Nie wyobrażamy sobie życia bez nich. Dom rodzinny i osoby z nim związane – rodzice, rodzeństwo – są dla nas bardzo ważni. Istotny jest czas spędzany z nimi. Przeżyte emocje. Niezapomniane momenty dzieciństwa. To wszystko układa się w wielką całość. Rodzina i dom kojarzą się nam z dobrocią, miłością, ciepłem i akceptacją. To tam szukamy schronienia w trudnych momentach. To tam zawsze możemy liczyć na wsparcie i pomoc bliskich. Bez domu, rodziny bylibyśmy nikim. Nasze życie byłoby puste, pozbawione radości i miłości. Te wszystkie wartości trzeba stale pielęgnować, trzeba o nie się troszczyć i dbać o bliskich. Dlatego też jak co roku w naszej szkole nauczyciele pomagają dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując Dzień Rodziny jako wyraz wdzięczności dla rodziców za czas, który poświęcają swoim dzieciom aby mogli w spokoju wyrastać na wartościowych ludzi.

Dnia 01.06.2023r. obchodziliśmy Dzień Rodziny. To nasze szkolne święto, które łączy w sobie bardzo ważne uroczystości: Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Dziecka. Z tej okazji na dzieci, rodziców oraz zaproszonych gości czekała moc atrakcji.
Przybyłych gości przywitał pan dyrektor Piotr Piasecki. Ważnymi gośćmi na uroczystości byli: Pan Tomasz Bełzowski – wiceburmistrz Szczucina, Pan Janusz Bukała – dyrektor CUW w Szczucinie, Pan Konrad Szymczyk – Radny wsi Słupiec, Ksiądz Marek Kula – Proboszcz Parafii w Delastowicach.

Pan dyrektor Piotr Piasecki przekazał wyrazy wdzięczności wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania naszej uroczystości. Podziękowania otrzymali: Pan Jan Sipior – Burmistrz Szczucina, Koło Gospodyń Wiejskich w Słupcu, Ochotnicza Straż Pożarna w Słupcu, Pan Kazimierz Koprowski – Prezes WFOŚiGW w Krakowie, oraz Rada Rodziców przy ZSP w Słupcu.

Dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas IV – VII przygotowali dla swoich rodziców program artystyczny. Wszyscy pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli i składali życzenia. W wyjątkowej atmosferze, dzieci wspaniale odgrywały swoje role. Niejednej mamie łza zakręciła się w oku. Była to bardzo wyjątkowa uroczystość pełna śmiechu, radości i dumy. Na zakończenie części artystycznej dzieci odśpiewały „Sto lat” oraz wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty i laurki.

Po części artystycznej na wszystkich przybyłych czekała przygotowana przez Radę
Rodziców niespodzianka. Pośród zieleni otaczającej naszą szkołę rozstawione zostały dmuchane zjeżdżalnie, urządzenia produkujące watę cukrową i popcorn, ulubione smakołyki
dzieci. Rodzice przygotowali wiele słodkości, różne napoje, lody i grillowane kiełbaski.
Niewątpliwą atrakcją obchodów pikniku były pokazy ćwiczeń i sprzętu Ochotniczej Straży
Pożarnej.
Jeszcze raz dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób przyczynił się do zorganizowania naszej imprezy.

Rozdanie uczniom prezentów, które otrzymali od pana Kazimierza Koprowskiego – Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

Skip to content