Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

W naszej szkole zorganizowano Tydzień Życzliwości, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienia dobrych słów.
Uczniowie każdej klasy wspólnie wykonali plakaty promujące życzliwość. Przesyłali również Pocztą Życzliwości życzenia, pozdrowienia, miłe słowa dla kolegów, koleżanek, pracowników szkoły. Wiele radości i pozytywnych wrażeń wprowadziły „życzliwe zadania” do wykonania w szkole i poza nią, które zostały uwiecznione na fotografiach. W holu szkoły pojawiła się gazetka, przypominająca, że warto być miłym i życzliwym dla innych.
Zwieńczeniem wyjątkowego tygodnia było wzajemne ozdabianie koszulek koleżanek i kolegów symbolami uśmiechniętych słoneczek, w których dzieci pozowały do zdjęć i w ten sposób promowały życzliwość w społeczności szkolnej. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrani byli na żółto, bądź posiadali żółte akcenty. W każdej klasie przeprowadzono plebiscyt na najbardziej życzliwą uczennicę i najbardziej życzliwego ucznia, czyli osobę zawsze miłą, pomocną, szanującą innych. I tak w poszczególnych klasach zostali nimi:
Amelia Pietras
Kevin Gadziała
Maria Kurnal
Lena Klara
Jakub Opałacz
Maja Puła
Wiktoria Kupiec
Wojciech Sieroń
Tydzień życzliwości okazał się świetnym pretekstem do zastanowienia się czy jesteśmy dla siebie życzliwi i czy potrafimy ją okazywać. Uświadomiliśmy sobie jak ważne są zwyczajne gesty, takie jak: uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie.
Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.

Skip to content