Wycieczka do Dąbrowy Tarnowskiej

W dniu 29.09. 2022r. uczniowie klasy VII i VIII  pod opieką pani Marii Mółka i  pani Danuty Krupa uczestniczyli w wycieczce do Dąbrowy Tarnowskiej.
Obiektem , który wzbudził nasze największe zainteresowanie była SYNAGOGA – perła architektury chasydów w Polsce. Wysłuchaliśmy tu pięknego wykładu o historii , obyczajach , symbolach i wierze chasydów .Podziwialiśmy malowidła przedstawiające sceny biblijne , cykl zodiakalny i widoki dawnej Jerozolimy. Duże zainteresowanie wzbudziły  zgromadzone w tym miejscu zbiory dotyczące życia ludności Powiśla Dąbrowskiego. Cieszymy się , że tak blisko nas znajdują się takie ciekawe  miejsca, trzeba je odkrywać i zwiedzać.
Następnie udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej . Młodzież zapoznała się z działalnością , ofertą i księgozbiorem biblioteki . Obejrzeliśmy czasowo wypożyczoną   wystawę pt.  „ Romantyzm w Polsce”.
Cieszymy się z wyjazdu i miło spędzonego czasu.

Skip to content