Wizyta pani Pielęgniarki

12.05.2023r. w związku z Świętem Dnia Pielęgniarek uczniów klas I-III odwiedziła pani pielęgniarka, pracująca w szpitalu – Pani Dorota Woźniak. Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom jak ważna jest dbałość o zdrowie oraz w jaki sposób należy odpowiednio zachować zasady higieny osobistej. Pani pielęgniarka przygotowała ciekawą pogadankę na temat profilaktyki zdrowotnej oraz opowiedziała na czym polega jej praca. Uczniowie „na własnej skórze” poznawały tajniki pracy pielęgniarki. Ochoczo statystowały podczas mierzenia ciśnienia, sprawdzania temperatury ciała czy również nakładania maski medycznej. Podczas spotkania dzieci uświadomiły sobie, iż niewinne kichanie bądź też zwykłe wycieranie „noska”, jest bardzo ważne, gdyż nieumiejętne prowadzi do wielu chorób. Pani pielęgniarka zachęcała wszystkie dzieci do codziennych zabiegów higienicznych, a przede wszystkim mycia rąk przed posiłkami, po wyjściu z toalety, a także po skończonej zabawie. Wszystkie dzieci zobowiązały się do systematycznego wdrażania nawyków wszystkich zabiegów higienicznych. Wizyta pani pielęgniarki zakończyła się pamiątkowym zdjęciem, podziękowaniem za wspaniałe zajęcia praktyczne oraz słodkim akcentem od naszego gościa dla wszystkich dzieci za co serdecznie dziękujemy!

Skip to content