Święto Niepodległości

Dnia 17 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Świętowanie rozpoczęliśmy od występu przedszkolaków: p. Elżbieta Śliska-Chrabąszcz przygotowała piękne wiersze, a przedszkolaki znakomicie je zaprezentowały. Nasi młodsi koledzy i koleżanki oprócz talentów recytatorskich zaprezentowali również wzorową postawę patriotyczną, zarówno podczas odśpiewania czterech zwrotek Hymnu, jak i również zachowania w pobliżu pocztu sztandarowego Szkoły. W kolejnej części akademia przybrała formę patriotycznego śpiewania. Uczennice klasy ósmej przedstawiały tło oraz historię pieśni, następnie chór szkolny zachęcał do wspólnego śpiewania, a uczniowie bardzo chętnie wtórowali. Występ ubarwiła Julia Kurnal – uczennica klasy piątej, która wspaniale wykonała utwór „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. W trakcie akademii uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Zespołu odśpiewali czterozwrotkowy hymn Polski, tym samym dołączyliśmy do innych placówek, które wzięły udział w akcji organizowanej przez MEN #SzkoładoHymnu. Dziękujemy p. Barbarze Czaji za przygotowanie repertuaru oraz p. Monice Piaseckiej za przygotowanie scenariusza akademii.

Więcej informacji o akcji #SzkoładoHymnu: https://www.gov.pl/web/edukacja/szkola-do-hymnu

Skip to content