Święta Majowe – akademia

4 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów świąt majowych, ze szczególnym zaakcentowaniem 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedszkolaki oraz uczniowie klas IV– VII zaprezentowali program artystyczny, który był cenną lekcją historii. Podczas uroczystości wybrzmiały wiersze i piosenki patriotyczne poświęcone temu historycznemu wydarzeniu. Mimo, że Konstytucja 3 Maja obowiązywała zaledwie 15 miesięcy, przeszła do historii, jako jedno z najważniejszych osiągnięć w dziejach I Rzeczypospolitej. Program artystyczny zakończył się uroczystym polonezem w historycznych strojach. Społeczność szkolna uhonorowała ten dzień pięknymi galowymi strojami, kotylionami oraz biało-czerwonymi chorągiewkami. Na akademii mieliśmy okazję gościć Zastępcę Burmistrza Szczucina – pana Tomasza Bełzowskiego. Uroczystość przygotowali: Jarosław Głód, Elżbieta Śliska-Chrabąszcz, Barbara Czaja.

Skip to content