Światowy Dzień Zdrowia

Społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Słupcu zaraz po świętach Wielkanocnych 13 kwietnia 2023 włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia. W ramach obchodów SU razem z nauczycielem koordynującym ten ważny dzień przeprowadził akcję promującą zdrowie i zdrowy styl życia organizując Szkolny Dzień Zdrowia. Cała społeczność szkolna zaangażowana była w działania promujące zdrowy styl życia. Pierwszym etapem akcji prozdrowotnej było włączenie wszystkich klas I – VIII w wykonanie plakatów promujących zdrowy styl życia, dodatkowo klasa V wykonała gazetkę tematyczną na korytarzu szkolnym Ponadto w tym dniu uczniowie wszystkich klas zrezygnowali z kolorowych napojów na rzecz zdrowej wody. SU przygotował prezentację prozdrowotną, zorganizował dla kl I -III konkurs plastyczny na najładniejszą warzywno – owocową opaskę na głowę, konkurs wiedzy o zdrowiu i zdrowym stylu życia dla kl IV- VIII. Kilkunastu uczniów przystąpiło do testu w wyniku którego najlepszą wiedzą wykazali się uczniowie :

1 miejsce Samanta Pęgiel
2 miejsce Klaudia Górak
3 miejsce Hubert Mędrek
W konkursie plastycznym nagrodzono:
1 m. Magdalena Tąbor
2 m. Weronika Zalińska
3 m. Jan Klara
Drugim a zarazem głównym etapem akcji było przygotowywanie przez wszystkie klasy zdrowych kanapek i przekąsek. Po 2 godzinach pracy w klasach przygotowano wystawę na korytarzu szkolnym przygotowanych zdrowych przysmaków oraz zaproszono wszystkich obecnych w szkole do degustacji. Wiemy że nie tylko zdrowe odżywianie jest ważne dla naszego organizmu , ale także aktywność fizyczna korzystnie wpływa na nasze zdrowie, dlatego postanowiliśmy rozruszać młodzież organizując turniej w piłce siatkowej kl. VI, VII z nauczycielami i kl VIII. W trakcie spotkania wszyscy byli bardzo aktywni, młodsze klasy kibicowały swoim drużynom i nauczycielom. I miejsce w tym turnieju zajęła kl. VIII, II miejsce kl. VI, a III miejsce kl VII z nauczycielami. Wszystkie drużyny nagrodzone zostały dyplomami.
Bardzo się cieszymy że udało się zorganizować tak dużą akcję w naszej szkole, serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie nauczycielom, rodzicom i uczniom którzy przynieśli produkty ( owoce ,warzywa i wszystkie potrzebne rzeczy )

Skip to content