Rozpoczynamy przygodę z projektami eTwinning w roku szkolnym 2023/2024

W tym roku szkolnym w naszej szkole prowadzone będą trzy międzynarodowe projekty eTwinning. Projekty zaplanowane zostały do realizacji w ciągu (prawie) całego roku szkolnego. Projekt pn. „Creativity has no limits” (Kreatywność nie ma granic) przeznaczony jest dla  uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe (wiek od 7 do 11 lat). W projekcie uczestniczy 10 szkół (z Polski, Grecji, Słowacji, Rumunii, Hiszpanii i Turcji). Jak wskazuje nazwa w trakcie realizacji poszczególnych zadań uczniowie będą rozwijać swoją kreatywność poprzez wykorzystanie różnych technik plastycznych i technicznych oraz narzędzi internetowych. Założycielem oraz koordynatorem projektu jest p. Monika Piasecka, Nauczyciel współprowadzący – p. Barbara Czaja.

Projekt pn. „Friends around the world” (Przyjaciele z całego świata) przeznaczony jest dla uczniów klasy piątej (wiek od 11 do 12 lat). Uczestniczy w nim 7 szkół (z Polski, Grecji, Turcji, Rumunii, Hiszpanii i Włoch). W projekcie będą rozwijane kompetencje kluczowe, uczniowie nauczą się korzystać z różnych narzędzi internetowych. Oprócz typowych opisów domów, miasteczek, szkół, przeprowadzimy ankiety, stworzymy poradnik, prezentacje oraz krótkie filmiki (o zainteresowaniach, zwierzątkach domowych, ochronie środowiska, cyberbezpieczeństwa, itd.). Założycielem projektu jest p. Piotr Piasecki, koordynatorem – p. Monika Piasecka.

Uczniowie klasy ósmej uczestniczą w projekcie pn. „Teens go green” (Eko-nastolatki) razem z uczniami z 13 szkół (Polska, Grecja, Włochy, Hiszpania, Turcja, Chorwacja, Litwa, Rumunia, Węgry). W tym projekcie uczniowie będą rozwijać wiedzę dotyczącą środowiska oraz, co ważniejsze, będziemy wykorzystywać tę wiedzę w praktyce: założymy zielnik, przeprowadzimy ankiety, przeprowadzimy zbiórki śmieci, stworzymy plakaty o ochronie środowiska. Będziemy tworzyć plakaty, infografiki, prezentacje, ebooki i krótkie filmiki o ochronie środowiska – szczególnie tego lokalnego. Założycielem i koordynatorem projektu jest p. Monika Piasecka.

We wszystkich trzech projektach głównym celem jest doskonalenie wiedzy i umiejętności z języka angielskiego, doskonalenie umiejętności cyfrowych, poznanie kultury innych krajów oraz zdobycie nowych znajomości.

Jesteśmy pewni, że każdy z nich będzie wspaniałą przygodą!

Wszystkie projekty oprócz swoich publicznych strony Twinspace, będą dokumentowane na stronie internetowej naszej szkoły: http://zspslupiec.pl/etwinning/

Skip to content