Ogólnopolski projekt „Mała książka – wielki człowiek”

W listopadzie 2022 r. uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Poznali pracę bibliotekarza i zasadę wypożyczania książek ze szkolnej biblioteki.
W ramach ogólnopolskiego projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”, finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pierwszoklasiści otrzymali pakiety Wyprawek Czytelniczych.
Kampania „Mała książka – wielki człowiek” została przygotowana z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki Pierwszoklasiści zostają zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpania z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

 

Skip to content