Dzień Babci i Dziadzia

”Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,
lub gdy opowiadasz mi bajeczki.
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz
i na każdą psotę zawsze się zgadzasz.
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
po prostu kocham Cię ogromnie!”
Kochają nas, wspierają, zawsze są przy nas…

Na nasze smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie, znajdą radę na każde zmartwienie – to nasze kochane Babcie i Dziadkowie.  Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków.  Te szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za ich trud i oddanie oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy .

21.01 w naszej szkole została zorganizowana  uroczystość , na którą licznie przybyli Babcie i Dziadkowie .

Na wstępie pani dyrektor  przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci przedstawiły program artystyczny. Jako pierwsi  zaprezentowali swoje talenty przedszkolaki, recytując wiersze i  śpiewając piosenki . Następnie uczniowie przedstawili przygotowane jasełka oraz życzyli kochanym dziadkom zdrowia i pogody ducha na nowy rok. Szkolny chór umilał czas swoim cudownym śpiewem , prezentując piosenki przygotowane na tą okoliczność oraz odśpiewali tradycyjne 100 lat.  W dalszej części dzieci przedstawiły przygotowane  dla cudownych dziadków  przedstawienie  o smoku wawelskim . Na zakończenie uczennica klasy II uświetniła uroczystość swoim pięknym  wokalem skrzypcowym i specjalnie dla zebranych gości zagrała dwa utwory.
Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami, nie kryli wzruszenia podziwiając prezentacje swoich „skarbów”.  Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.
Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. (LK)

Skip to content