Akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

,,Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości” – takie hasło przyświecało akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Głównym celem było nie tylko upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji, ale także rozwijanie przynależności narodowej u naszych małych Patriotów. W tym ważnym dniu przedszkolaki prezentowały się uroczyście w strojach krakowskich, tym samym prezentując piękno naszej ojczyzny. W związku z tym nie mogło zabraknąć tańca ludowego jakim jest krakowiak. Cała uroczystość wzbogacona została recytacją wierszy i śpiewem utworów powstałych na tę okoliczność. Na szkolnej scenie pojawili się też twórcy Konstytucji wraz z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim, który zaprzysiągł konstytucję. Uczniowie mogli usłyszeć czym jest konstytucja i jaką rolę odgrywa w państwie prawa, a także jakie znaczenie mają pojęcia Naród, Wolność, Ojczyzna. Po zakończonej akademii Pan dyrektor w swoim przemówieniu podziękował uczniom za piękny występ, a nauczycielom p. Joannie Grzesiak, Paulinie Gierczyńskiej, Annie Sołtys, Małgorzacie Bogacz za przygotowanie akademii. Oprawę muzyczną przygotowała p. Barbara Czaja. Było pięknie, wzruszająco i uroczyście. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci.

Skip to content