XII edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczo-Recytatorskiego

6 marca w  I Liceum Ogólnokształcącym  im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się dwunasta edycja Powiatowego Konkursu Czytelniczo-Recytatorskiego, poświęcona postaci słynnego dramaturga Williama Shakespeare’a. W zmaganiach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych powiatu dąbrowskiego. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test ze znajomości „Romea i Julii”, a następnie zaprezentować utwór o tematyce miłosnej. Jury oceniało uczestników w pięciu kategoriach: dobór repertuaru, kultura słowa, opanowanie pamięciowe tekstu, interpretacja i ogólny wyraz artystyczny. Rywalizacja była niezwykle wyrównana, dlatego niemiernie nas cieszy fakt, iż nasza uczennica Julia Kurnal zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy Julio!

Skip to content