Wyjazd uczniów do Sejmu RP

W związku ze stuleciem inauguracji Sejmu Ustawodawczego z 1919 roku, pierwszego parlamentu II RP, nasza szkoła otrzymała zaproszenie od posła na Sejm RP, pana Wiesława Krajewskiego. Zaproszenie dotyczyło wyjazdu uczniów na jednodniowy wyjazd do Sejmu. Celem wyjazdu było zwiedzenie budynku Sejmu i zapoznanie uczniów z historią polskiego parlamentaryzmu. Uczniom zostały zaprezentowane zasady funkcjonowania współczesnego parlamentaryzmu, mechanizmy powstawania ustawy oraz codzienne obowiązki parlamentarzystów poprzez obserwację obrad Sejmu z galerii Sali Posiedzeń. Wyjazd został zorganizowany i sfinansowany przez pana posła Wiesława Krajewskiego. Pięcioro uczniów z klasy VIII – Karolina Bryk, Wiktoria Czupska, Justyna Łachut, Karolina Zalińska, Sebastian Pietras – zostało wybranych na podstawie wyróżniającej się aktywności na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej oraz wzorowej działalności na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Gratulujemy i jesteśmy z Was dumni!

Skip to content