Wyjazd na spektakl o Franciszku Niepokólczyckim

28 listopada uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w spektaklu słowno -muzycznym poświęconym Franciszkowi Niepokólczyckiemu w wykonaniu zespołu wokalno- instrumentalnego Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie pod dyrekcją Janusza Wierzgacza. Uczniowie poznali biografię uczestnika wojny polsko- bolszewickiej i wojny obronnej 1939 roku , żołnierza Armii Krajowej ,skazanego przez komunistów na karę dożywotniego więzienia, współpracownika prymasa kard. S. Wyszyńskiego, Kawalera Orderu Orła Białego. Uczniowie naszej szkoły będą uczestnikami projektu skierowanego do młodzieży Małopolski w ramach programu ” Patriotyzm Jutra ” . Była to przepiękna, muzyczna lekcja historii.

Dziękujemy SCKiB w Szczucinie za zaproszenie na to wydarzenie.

Skip to content