Wyjazd do teatru

Dnia 5 października br. uczniowie klas IV – VI wraz z p. Danutą Krupą oraz p. Marią Mółką wybrali się do teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, by obejrzeć sceniczną adaptację klasyki literatury dziecięcej „Tajemniczy ogród”. Niezwykła gra aktorska, piękna scenografia i efekty dźwiękowe przeniosły nas do Anglii, gdzie po śmierci rodziców przybywa z Indii, Mary Lennox. Dziewczynka trafia pod opiekę wuja – lorda Archibalda Cravena, mieszkającego w pałacu Misselthwaite Manor. Miejsce to, położone pośród angielskich wrzosowisk, skrywa wiele gorzkich tajemnic, począwszy od zamkniętego na klucz tytułowego ogrodu po samotność jego mieszkańców. Lord Craven ciągle gdzieś wyjeżdża, jakby przed czymś uciekał. Pogrążony w rozpaczy po stracie ukochanej żony, nie potrafi nawet nawiązać relacji ze swoim synem Colinem. Dopiero obecność Mary Lennox, jej ciekawość świata i upór w dążeniu do celu przywrócą do życia nie tylko zapomniany ogród, ale przede wszystkim zranione serca domowników. Odradzająca się przyroda wpłynie bowiem na przemianę duchową głównych bohaterów.
Przedstawienie ukazuje młodym widzom świat cennych wartości, jakimi są bliskie relacje rodzinne, przyjaźń, miłość.
Była to pierwsza w tym roku szkolnym wizyta w teatrze, ale z pewnością nie ostatnia.

Skip to content