Wyjazd do kina klas 7-8

W dniu 15 marca 2023 r. uczniowie klas 7-8 wraz z opiekunami p. Pauliną Wróbel oraz p. Joanną Grzesiak udali się do Multikina w Mielcu na projekcję filmu pt. „Filip”. Akcja produkcji w reżyserii Michała Kwiecińskiego osadzona została w czasie II wojny światowej. Główny bohater Filip, młody polski Żyd, którego rodzina i ukochana Sara zginęli w warszawskim getcie, pragnie żyć, mimo czyhającego na każdym kroku niebezpieczeństwa. Filip traktuje swoje pochodzenie jako duży ciężar, zmaga się z ciągłym napięciem, poczuciem zagrożenia i samotnością. „Filip” jako niebanalny przykład kina historycznego dostarczył wielu niezapomnianych emocji, pokazał, że w trakcie wojny ważne były nie tylko wielkie patriotyczne uczucia, ale również przyjaźń, miłość i troska wobec najbliższych, a także wpływ ludzi i wydarzeń na jednostkę. Wspólna lekcja historii w nieco innym wydaniu na pewno pozostanie w pamięci uczniów.

Skip to content