Wycieczka klas IV-VI do kina

Z kolejną wizytą do mieleckiego kina uczniowie naszej szkoły wybrali się, aby obejrzeć film, który został zrealizowany na podstawie książki Frances Hodgson Burnett pt. „Tajemniczy ogród”. Uczniowie klas: 4, 5 i 6 po przeczytaniu tej lektury mogli skonfrontować swoje wyobrażenia o świecie przedstawionym w utworze z adaptacją filmową w reżyserii Marca Mundena. Tym razem za jakość i nowatorskie podejście odpowiadał producent takich widowisk jak „Harry Potter”czy „Paddington”.
,,Tajemniczy ogród” to opowieść o dziesięcioletniej osieroconej Mary, która przybywa do tajemniczej posiadłości, by zamieszkać ze swoim wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią. Mary nie podejrzewa, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi
Młodzi widzowie doskonale bawili się, oglądając film, a po seansie dzielili się wrażeniami.
Z pewnością nie jest to ostatnia wizyta w kinie!

Skip to content