Wycieczka klas 7 i 8 do kina

21 września uczniowie klas 7 i 8 udali się do kina w Mielcu, aby obejrzeć ekranizację książki Arkadego Fiedlera pt. ”Dywizjon 303”.
Chyba nie ma takiej osoby w Polsce, która nie słyszałaby o samych pilotach, którzy walczyli w Bitwie o Anglię, ale też o książce Arkadego Fiedlera. Lotnicy znad Wisły, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, szybko stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303 imienia Tadeusz Kościuszki, który nie m sobie równych. W czasach wojny, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo.
Chodzą słuchy, że Dywizjon 303: Historia prawdziwa doczeka się 2. części i będziemy mogli zobaczyć dalsze przygody eskadry pilotów.
Czekamy z niecierpliwością.

Skip to content