Wycieczka klas 4-6 do Tarnowa

Dnia 3 listopada 2022 r. uczniowie klasy 4, 5, 6 wraz ze swoimi wychowawcami p. Pauliną Wróbel, p. Joanną Grzesiak, p. Jarosławem Głodem udali się na wycieczkę do Tarnowa. Pierwszym punktem naszego wyjazdu były zajęcia edukacyjne w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnowie. Podczas zajęć „Polski superbohater Marszałek Józef Piłsudski i jego tajemnice” uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o jednej z najwybitniejszych postaci w historii naszego kraju, poznali ciekawostki z jego życia np. dlaczego nosił takie charakterystyczne wąsy? Poznali także prawidłowy sposób składania flagi. W trakcie kolejnych zajęć „Jak przekazać tajną informację?” uczniowie zbudowali maszynę szyfrującą, dowiedzieli się jak przekazać wiadomość, by była zrozumiała tylko dla wybranej osoby, uczyli się kodowania i odkodowywania informacji oraz rozwiązywali zagadki. Następnie udaliśmy się do kina na film „Tedi i szmaragdowa tablica”. Główny bohater Tedi to młody archeolog, który niechcący niszczy egipski sarkofag i ściąga na siebie oraz przyjaciół klątwę. Film w atrakcyjny sposób poszerzył historyczną wiedzę uczniów i dostarczył wielu pozytywnych emocji. Wycieczka w przededniu Narodowego Święta Niepodległości pogłębiła wiedzę uczniów oraz uzmysłowiła, jak istotną wartością dla Polaków była i jest niepodległa Ojczyzna.

Skip to content