Wycieczka do Tarnowa i Nowego Wiśnicza

W dniu 7 czerwca 2023 roku uczniowie naszej szkoły z kl. 2 i 4-6 wybrali się na wycieczkę do Tarnowa i Nowego Wiśnicza. Naszym pierwszym celem było zwiedzanie Parku Strzeleckiego w Tarnowie, gdzie uczniowie poznawali jego historię, podziwiali piękno przyrody i świetnie bawili się w Ogrodzie Jordanowskim. Po zabawach wybraliśmy się na Rynek w Tarnowie, zwiedziliśmy Katedrę i muzeum Diecezjalne. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Zamek w Nowym Wiśniczu. Zamek w Wiśniczu to potężna siedemnastowieczna twierdza jedna z największych w Rzeczypospolitej. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od warsztatów rycerskich. „ Od Batorego do Sobieskiego czyli z rycerstwem przez wieki „ Uczniowie w trakcie ich trwania poszerzyli swoja wiedzę historyczną. Warsztaty zaczęły się historycznym wprowadzeniem i najważniejszymi informacjami o królach, wodzach i największych bitwach XVII wieku, ale też obyczajach i zwyczajach tego okresu.   W drugiej części warsztatów uczniowie mieli możliwość przymierzania strojów, nakryć głowy. Chłopcy mogli poczuć się jak legendarni  rycerze, przez ubiór elementów zbroi np. kolczugi na głowę oraz elementów uzbrojenia np. szable, tarcze, piki, topowy i inne. Kolejnym elementem praktycznej lekcji historii były ćwiczenia w posługiwaniu się szablą ( kroki i zasłony ) Po  warsztatach Pani Przewodnik oprowadziła nas po zamku, w bardzo ciekawy sposób opowiadając jego historię. Zwiedzanie zamku zakończyliśmy podziwianiem panoramy miasta z zamkowego balkonu.  Dzięki tej wycieczce przeżyliśmy niezapomniane chwile w duchu XVII – wiecznej epoki, poznaliśmy fragment naszej ciekawej i rodzimej historii.

Skip to content