Wycieczka do Oświęcimia – udział w projekcie Marsz Żywych

W dniu 2 maja 2019r. klasa 7 i 8 wraz z panią dyrektor i panem Jarosławem Głodem wyjechali na wycieczkę do Oświecimia, a dokładnie do Aushwitz-Birkenau. Wspólnie z innymi uczestnikami pokonaliśmy trzykilometrową trasę wiodącą spod bramy „Arbeit macht frei” w byłym niemieckim obozie Auschwitz I do byłego Auschwitz II-Birkenau. Tam, przy pomniku ofiar obozu, odbyła się główna ceremonia. Po wysłuchaniu przemówienia byłego więźnia Auschwitz rozpoczęliśmy zwiedzanie tego miejsca po czym wyruszyli w drogę powrotną do autokaru. To wydarzenie na pewno zostanie na długo w pamięci naszych uczniów.

Więcej informacji nt. projektu edukacyjnego Marsz Żywych: https://dzieje.pl/aktualnosci/2-maja-marsz-zywych-w-bylym-obozie-auschwitz-upamietni-ofiary-holokaustu

(J.B.)

Skip to content