Wycieczka do Bałtowa

Dnia 27 września odbyła się wycieczka do Bałtowa czyli Krainy Dinozaurów. Uczestniczyli w niej uczniowie klas II – VII. Niezwykła przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Prehistorycznym Oceanarium. Po założeniu specjalnych okularów mogliśmy za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieść się w świat prehistorycznych podwodnych gadów. Mieliśmy okazję spotkać się oko w oko z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu: Megalodon, Mozazaur czy Liopleuredon – wrażenia były niesamowite!

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Jurapark. Wszystkich wycieczkowiczów przywitała pani przewodnik, która oprowadzała nas przez ponad kilometrową ścieżkę dydaktyczną, na której znajduje się ok. 100 modeli dinozaurów naturalnej wielkości. Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały modele oraz piękne, jesienne otoczenie zachwyciły nas wszystkich.

Po tak wielkich emocjach przyszedł czas na jeszcze jedno prehistoryczne wydarzenie 🙂 – Muzeum Jurajskie. „Powrót do przeszłości” – tak nazywa się nowa wystawa, która w świetnie przedstawiła dzieje życia na Ziemi.

Nie lada atrakcją okazała się wizyta w kinie 5D. Oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, a nawet zapachowych.

Wielki entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. W dolnej części zobaczyliśmy ciekawe gatunki ptaków i ssaków. W górnej części odbyliśmy przejażdżkę prawdziwym amerykańskim szkolnym autobusem pomiędzy zwierzętami takimi jak: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, daniele i inne gatunki. Rozległe łąki, zagajniki i wąwozy są doskonałym miejscem do życia dla tych mieszkańców.

Kolejną atrakcją w naszym programie była wystawa „Polska w miniaturze”. Jest to park miniatur z 48 miniaturami zamków i pałaców Polski, uformowany na kształt Polski, z zaznaczonymi głównymi rzekami, jeziorami, krainami geograficznymi.

Po obiedzie, ostatnią atrakcją była Sabatówka. Opis: „Sabatówka to magiczne miejsce. Tu nierzeczywiste przeplata się z realnym. Przekraczając jej bramę przeniesiecie się w świat wiedźm, czarownic i białej magii…” okazał się najprawdziwszym! Byliśmy pod ogromnym wrażeniem.

Bawiliśmy się świetnie! Długo będziemy wspominać wycieczkę do Bałtowa. Dziękujemy organizatorowi: p. Grażynie Dudzie, oraz opiekunom: p. Lucynie Klarze, p. Monice Piaseckiej i p. Paulinie Wróbel za opiekę. (MP)

Skip to content