Wizyta w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie

13 maja br. uczniowie klas 4 – 6 pod opieką  p. Danuty Krupy oraz p. Marii Mółki udali się do tarnowskiego teatru na spektakl pt. „Pinokio”.

„Pinokio” Carlo Collodiego jest  to jeden z najsłynniejszych utworów z kanonu klasyki literatury dziecięcej. To piękna opowieść o dojrzewaniu, popełnianiu błędów, zmaganiu się z własnymi niedoskonałościami. Gdy poczciwy stolarz Gepetto tworzy Pinokia, ten od razu skacze, śmieje się, płacze i psoci, jednak jego serce nic nie czuje. Gdy Dobra Wróżka ożywia pajacyka, musi on sam nauczyć się żyć w świecie wielu pokus. Na własnych błędach będzie poznawał dobro i zło. Najpierw jest skupiony wyłącznie na sobie, uciekający od problemów i odpowiedzialności łobuziak, zachłystuje się wolnością. Pragnie być szczęśliwy za wszelką cenę i nie oglądać się na innych. Z czasem jednak dowie się, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.

Na nas duże wrażenie zrobiła wspaniała scenografia, która zmieniała się  w kolejnych scenach. Ogromne, tańczące marionetki, podniebny lot bohaterów, pożarcie przez rekina, Ogniożerca ziejący ogniem,  to tylko niektóre z efektownych scen spektaklu. Widowisko na pewno zapadło w pamięć i skłoniło do refleksji, gdyż historia Pinokia niesie wiele ponadczasowych  wartości oraz naukę dla nas samych.

 

Skip to content