Wizyta w teatrze

Wizyta w Teatrze i. Ludwika Solskiego w Tarnowie

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto poświęcone aktorom, teatrom, pasjonatom sztuki, grze aktorskiej i każdemu, kto sercem jest blisko ze sceną, a że w nas bije serce dla teatru 30 marca wybraliśmy się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Tytułowa Ania „to uparta jak dwa osły i dumna dziewczynka. Nie zawsze potrafi zapanować nad swoją złością i zdarza jej się powiedzieć czy zrobić rzeczy, których potem się wstydzi. Ania nie ma rodziców. Nie ma zabawek, ani książek. Właściwie jedyne co posiada, to jedna zbyt krótka sukienka, dwie wąskie koszule nocne, słomkowy kapelusz i niezwykle bujna wyobraźnia. To dzięki niej udaje się Ani przetrwać trudne chwile, ale też przez nią czasem wpada w kłopoty. Ubóstwia wymyślać romantyczne i tragiczne historie i czasem -zapominając o obowiązkach, a nawet obietnicach- ucieka w świat wyobraźni, bo tam nie ma rzeczy niemożliwych i nieosiągalnych. Nadaje imiona drzewom, kwiatom, zwierzętom, jeziorom i właściwie wszystkiemu co napotka. Kocha świat i jest go ogromnie ciekawa. Wieść niesie, że potrafi pytaniami zamęczyć człowieka. Czasem wpada w otchłań rozpaczy, ale nigdy o poranku” . Z takim opisem spotykamy się na stronie teatru.

Nas spektakl zachwycił. Był  i zabawny, i liryczny. Rozbawił i  skłonił do refleksji. Dowcipnym dialogom towarzyszyły  liczne piosenki, wykonane w niezwykle atrakcyjnej konwencji musicalu. Pełne uroku przedstawienie dostarczyło nam niezapomnianych emocji.

Z pewnością nie była to ostatnia wizyta w teatrze w tym roku szkolnym.

Skip to content