Święto Pluszowego Misia

Święto Pluszowego Misia to fajna okazja, aby powrócić do wspomnień z dzieciństwa i opowiedzieć o swoim ulubionym pluszowym przyjacielu. Data ta, czyli 25 listopada, nie jest przypadkowa, bo tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to Pluszowy Miś obchodził swoje setne urodziny.
I właśnie w tym dniu uczniowie klas I – III świętowali wraz ze swoimi maskotkami. Opowiadały, dlaczego lubią swoje misie i jak się z nimi bawią. Dzieci poznały również historię Święta Misia, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych i zgadywankach. Wykonywały różne prace plastyczne. Wspólnie wymieniali prawdopodobnie wszystkie Misie z bajek. Dzieci obejrzały trochę zapomnianego Misia Uszatka i Misia Coralgola oraz popularnego Kubusia Puchatka. Odbyła się też sesja zdjęciowa ze swoim Misiem.

Skip to content