Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia miliony ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi. Troska o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu czy wieku.

Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Wiele krajów obchodzi Dzień Ziemi zgodnie z proklamacją ONZ w dniu równonocy wiosennej, która przypada 20 lub 21 marca. Dodatkowo ONZ wyznaczyło datę 22 kwietnia jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Dzień Ziemi to doskonała okazja do zorganizowania wydarzeń promujących ekologię. W naszej szkole od lat kształtujemy postawy proekologiczne oraz budujemy odpowiedzialność za naszą planetę. W tym roku nasi uczniowie pokazali w swoich fotorelacjach jak ważna jest dla nich nasza planeta i jak dbają o swój mały kawałek Ziemi.

Ewelina Czub-Kapel

Maria Mółka

Skip to content