Spotkanie z Policjantem

Dnia 14. czerwca naszą szkołę odwiedził dzielnicowy asp. Łukasz Liguz. Pan policjant przeprowadził pogadankę której celem było przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku. Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię, zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych, jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem, jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców, jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji. Ponadto funkcjonariusz poruszył temat cyberbezpieczeństwa, uwrażliwiał na odpowiedzialne korzystanie z Internetu, rozważne zamieszczanie wszelkich informacji czy fotografii na portalach społecznościowych. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

Skip to content