Spotkanie z listonoszem

W związku z niedawno obchodzonym Światowym Dniem Poczty oraz Dniem Listonosza zaprosiliśmy do szkoły przedstawiciela poczty. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda mundur pocztowca oraz logo poczty. Nasz gość był wyjątkowo czarujący i za sprawą magi przeniósł nas w czarodziejski świat. Pokazał dzieciom jak łatwo skopiować rysunki i pismo bez używania kserokopiarki a tylko przy pomocy kalki. Również włosy uczniów zmieniły za jej przyczyną kolor na czarny i niebieski. Nasz gość zaprezentował dzieciom najważniejsze akcesoria listonosza oraz opowiedział o pracy na poczcie. Każdy z uczniów pisał lista a na koniec lakował i przykładał pieczęć, która po chwili zastygała a w klasie unosił się przyjemny zapach wosku. Dzieci były zachwycone i zainteresowane spotkaniem. Dziękuję bardzo pani Paulinie Urbanik za poświęcony czas i życzymy wszystkim pocztowcom wszystkiego najlepszego.

Skip to content