Spotkanie z dietetykiem

10 stycznia br. gościliśmy w naszej szkole panią dietetyk Małgorzatę Michno. Podczas spotkania z uczniami pani Małgorzata zwróciła szczególną uwagę na znaczenie śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób to, co jemy wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. Pani dietetyk tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodkie przekąski i napoje, a jeść więcej warzyw i owoców. W ciekawy i sugestywny sposób przedstawiła ile cukru mieści się w niewielkim batoniku czy też małej puszce napoju. Wyjaśniała, że niezwykle istotne dla zdrowia i utrzymania prawidłowej wagi ciała jest spożywanie pięciu posiłków dziennie. Omawiając piramidę zdrowego odżywiania zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach jeść, by być zdrowym. Na zakończenie dodała, iż oprócz dobrze zbilansowanej diety, niezmiernie ważna jest aktywność fizyczna. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu, zadawali gościowi wiele ciekawych pytań. Spotkanie zorganizowała mgr Danuta Krupa.
            Zdrowe odżywianie to ważna sprawa, bo przecież „w zdrowym ciele, zdrowy duch”…

Skip to content