Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września br. w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2021/2022. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju uroczystość  miała skromny charakter. Uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej  z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Uroczystość w szkole poprzedziła Msza Św. w intencji nowego roku szkolnego odprawiona o godz. 8:00 w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Słupcu.

Po krótkiej części artystycznej głos zabrała  dyrektor szkoły Władysława Wróbel, która  powitała wszystkich uczniów, szczególnie pierwszoklasistów, nauczycieli, oraz rodziców.

W swoim przemówieniu pani dyrektor nawiązała do przypadającej w tym roku 82. rocznicy napaści hitlerowskiej na Polskę oraz zwróciła uwagę na szczególną sytuację sanitarno – epidemiczną, w której nadal się znajdujemy.

Na koniec pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom sukcesów w nauce oraz  wytrwałości w dążeniu do  celów. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do ósmoklasistów, których czeka rok wytężonej pracy zakończonej egzaminem.

Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, gdzie zostali zapoznani z organizacją nowego roku szkolnego.

 

 

Skip to content