Razem na Święta – udział w akcji MEN

W okresie przedświątecznym nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej. „Celem przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę. W ubiegłym roku w akcję włączyli się uczniowie i nauczyciele z ponad 6 tys. placówek. Organizowali oni zbiórki darów dla potrzebujących, pomagali seniorom w przedświątecznych porządkach, odwiedzali osoby chore i samotne.”

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w działaniach: przygotowanie świątecznych kartek z życzeniami dla nauczycieli emerytów, zorganizowanie przedświątecznego spotkania integrującego lokalną społeczność, zorganizowanie zbiórki darów dla lokalnego schroniska dla zwierząt oraz przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z Domu Dziecka z Dąbrowy Tarnowskiej oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Dąbrowicy.

Za organizację dziękujemy: p. Barbarze Czaji, p. Marii Mółce, p. Ewelinie Czub-Kapel oraz ks. Markowi Kuli.

 

Skip to content