Projekt „Dar na stulecie”

W marcu 2020r. Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Stanisława Klimczaka w Słupcu przyjął zaproszenie do udziału w projekcie „Dar na stulecie”, wspieranego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. Celem przedsięwzięcia jest zbudowanie duchowego pomnika dla Świętego Jana Pawła II w setną rocznicę Jego urodzin, która przypada w bieżącym roku. Główną ideą projektu jest wspieranie i pomnażanie dobra w każdej postaci. Liczy się każdy człowiek i każda wspólnota. My jako społeczność szkolna chcemy z tej okazji:
  • wesprzeć finansowo Hospicjum św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej poprzez zbiórkę środków w okresie wielkanocnym w którą zaangażuje się Szkolne Koło Wolontariatu,
  • wykazać się wiedzą uczestnicząc w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II,
  • pokazać swoje umiejętności artystyczne wykonując prace na Gminny Konkurs Plastyczny pt: „Jan Paweł II- Prostota i Świętość”,
  • recytować utwory poetyckie autorstwa Św. Jana Pawła II lub dotyczące Jego osoby podczas XXII Gminnego Konkursu Recytatorskiego im. M. Kozaczkowej,
  • wykonać 100 serc dla Jana Pawła II na, których 18 maja 2020r., zapiszemy życzenia, prośby i postanowienia,
  • przeprowadzić lekcje przybliżające postać Karola Wojtyły i Jego drogę do Świętości,
  • odwiedzić Muzeum- Dom Jana Pawła II w Wadowicach.

Każdy z naszych uczniów, pracowników i rodziców będzie miał możliwość przyłączyć się do projektu, aby „TO DUCHOWE DZIEDZICTWO, KTÓREMU NA IMIĘ POLSKA, RAZ JESZCZE PRZYJĄĆ Z WIARĄ, NADZIEJĄ I MIŁOŚCIĄ”.

Skip to content