Powiatowe Obchody 81. Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych

W niedzielę 13. września w Szczucinie odbyły się Powiatowe Obchody 81. Rocznicy Wydarzeń
Wrześniowych. Uroczystości patriotyczne upamiętniające wydarzenia z czasów II wojny światowej rozpoczęły się Mszą Św. w intencji ojczyzny w Kościele Parafialnym w Szczucinie. Po zakończonej Eucharystii licznie zgromadzeni uczestnicy przeszli pod Kwaterę Pamięci Narodowej w miejsce gdzie niemieccy okupanci 12 września w 1939 r. spalili szkołę podstawową w Szczucinie. Oddając hołd pomordowanym ofiarom II wojny światowej i tym którzy walczyli o niepodległą Polskę złożono wiązanki kwiatów przez licznie przybyłe delegacje. Naszą Szkołę reprezentowali Zuzanna Klara, Karol Zaliński i Albert Zaliński pod opieką pani Lucyny Klary i pani Joanny Grzesiak.

Skip to content