Powiatowe Igrzyska Młodzieży w p. siatkowej Dziewcząt

We czwartek 16 marca 2023r. na Hali Sportowej Im. Agaty Mróz Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży w piłce siatkowej Dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się 6 szkół z Powiatu Dąbrowskiego. ( SP Szczucin, ZSP Słupiec, SP Radgoszcz,  SP Dąbrowa Tarnowska, SP Olesno, SP w Nieczajnie Górnej ) W turnieju uczestniczyły dziewczęta z klas VII i VIII w składzie: Wiktoria Kupiec, Nikola Syper, Małgorzata Drzazga, Wiktoria Klara, Milena Niziołek, Klaudia Górak oraz Kinga Zalińska.

Dziewczęta w tych zawodach grały na bardzo wysokim poziomie, mecze były bardzo zacięte i wyrównane.

Mecze zostały rozegrane w dwóch grupach systemem „ każdy z każdym” Zawodniczki naszej szkoły wyszły z grupy z I miejscem i w półfinale spotkały się z naszym gminnym przeciwnikiem ze szkołą podstawową ze Szczucina. Mecz był bardzo wyrównany, pomimo świetnej gry przegrały 24:26 oraz 25:27 dosłownie dwoma punktami w obu setach. W rywalizacji o brązowy medal dziewczęta walczyły z zespołem z naszej grupy ze szkołą z Olesna. W tym ostatnim meczu również pokazały swoją bardzo dobra grę wygrywając po raz drugi z tą drużyną w tych zawodach. Ostatecznie dziewczęta zajęły III miejsce w tym Turnieju. Ogromne brawa dla naszych dziewcząt,

serdecznie Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Skip to content