Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

Pasowanie na czytelnika to ważne wydarzenie dla każdego pierwszoklasisty. W naszej szkole uroczystość ta odbyła się 4. stycznia 2024 r., w czasie której nastąpiło oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie dzieci do wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W pierwszej części uroczystości uczniowie zostali zapoznani z zasadami wypożyczania i postępowania z książkami oraz zachowania w bibliotece, a następnie odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bajek i baśni oraz książkowych bohaterów, z czym poradzili sobie znakomicie. W dalszej części pierwszoklasiści, w obecności dyrektora szkoły, wychowawczyni i nauczyciela bibliotekarza złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wyprawki czytelnicze, w skład których weszła książka „Wnuczka Antykwariusza” oraz przewodnik informacyjny dla rodziców. Wyprawki te zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.
Życzymy nowym czytelnikom jak najwięcej radości z przeczytanych lektur i książek. Do zobaczenia w bibliotece!

Skip to content