Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w poniedziałek, 6 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Balu Postaci z Bajek. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do szkoły przebrane w bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Jednak najważniejszym celem była dobra zabawa i popularyzowanie tradycyjnych bajek bez przemocy, takich gdzie dobro wygrywa, a zło zostaje ukarane. Uczniowie segregowali rekwizyty i przypisywali je do różnych tytułów bajek. Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ” Moja ulubiona postać z bajki” oraz na najfajniejszy strój bajkowy a wyniki poznamy w czwartek na wieczorze filmowym. Odbyło się również głosowanie na najpopularniejszą bajkę oraz quiz wiedzy o różnych bajkach. Uczniowie byli bardzo aktywni, otwarci i weseli. Był to dzień pełen wrażeń!

Najfajniejszy strój bajkowy:

I m Brajan Chudy, Jan Klara, Kewin Gadziała, Magdalena Tąbor, Karol Mazur, Wiktor Kurnal, Maciej Machura, Kacper Mazur

II m Agata Padykuła, Hubert Stolarz, Oliwier Woźniak, Marta Łachut, Maria Kurnal, Karolina Wójcik, Jakub Opałacz, Julia Kupiec, Maja Puła.

III m Natalia Mazanka, Celina Sołtys, Wiktoria Makuchowska, Amelia Pietras. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w wszystkich konkursach a zwycięzcom serdecznie gratulujemy

Skip to content