Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada. Data święta wybrana została na cześć urodzin Walta Disneya, wielkiej postaci Hollywood, jednego z najpopularniejszych twórców bajek animowanych dla dzieci. To właśnie wytwórnia Walta Disneya wykreowała niezapomniane postacie Myszki Miki, Kaczora Donalda, Smerfów, Króla Lwa, Wojowniczych Żółwi Ninja i wielu innych.

Bajki i baśnie towarzyszą nam od najmłodszych lat, przekazują nie tylko ważne prawdy życiowe, ale również bawią oraz są źródłem przeżyć i wzruszeń. Czytając bajki, rozwijamy wyobraźnię, fantazję, pamięć, a także wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

Tego dnia, każda z młodszych klas w naszej szkole zorganizowała zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek i baśni. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę lub bohaterów baśni po rekwizycie oraz po przeczytanym fragmencie książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, rysowanie ulubionych bohaterów, zabawy ruchowe  do muzyki z popularnych filmów dla dzieci oraz prezentacja  przebrań w ulubione, bajkowe postacie.

Podróż do bajkowej krainy postaci z bajek okazała się świetną zabawą nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli.

Skip to content