Konkurs matematyczny Kangur

Dnia 22 kwietnia – 27 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie KANGUR. Wywodzi się on z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i zyskał od razu dużą popularność – w chwili obecnej najbardziej jest masową imprezą matematyczną organizowaną na świecie. Głównym jego celem jest popularyzowanie wiedzy matematycznej wśród uczniów.
W naszej szkole konkurs odbył się w formie stacjonarnej z zachowaniem reżimu sanitarnego. Wszyscy uczestnicy rozwiązywali zadania w 5 kategoriach wiekowych: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior. Uczestnicy otrzymali za udział breloczek – układankę, a wyniki tegorocznego konkursu poznamy za miesiąc. Trzymamy kciuki !!!
Skip to content