Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Możemy śmiało powiedzieć, że Dzień Życzliwości jest jednym z naszych ulubionych świąt, gdyż właśnie w tym dniu w każdym z nas mocniej bije „serce życzliwości”.

W tym roku po raz kolejny społeczność Szkoły Podstawowej w Słupcu włączyła się w akcję promowania życzliwości. 22 listopada to był dla nas bardzo radosny dzień. Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego święta wszyscy uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto, bądź też mieli żółte akcenty ubioru.
Przygotowania do świętowania rozpoczęły się kilka dni wcześniej. Uczniowie każdej klasy wspólnie przygotowali plakaty promujące życzliwość, które ozdobiły drzwi poszczególnych klas, tworząc Aleję Życzliwości. Kolejnym punktem obchodów był apel, podczas którego obejrzeliśmy filmiki promujące postawy otwartości i wrażliwości na drugiego człowieka. Uczniowie zauważyli, że życzliwość to nie tylko wielkie czyny, ale także drobne gesty, uprzejmość, dobroć, pomoc drugiemu człowiekowi. Następnie każdy otrzymał specjalnie przygotowane uśmiechnięte buzie – symbole życzliwości oraz kolorowe listki, na których trzeba było zapisać pozdrowienia, życzenia, wyrazy sympatii dla swoich kolegów, koleżanek, nauczycieli. Listki zawisły na Drzewku Życzliwości i Pozdrowień, znajdującym się na szkolnym korytarzu. Dużą przyjemność sprawiło dzieciom odszukanie na nim życzeń skierowanych do nich samych. Na koniec oczywiście był czas wspólnych zdjęć.
Dzień 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się, czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. Z czego składa się życzliwość? Wystarczy zsumować uśmiech, miłe słowo i ciepłe spojrzenie. Na co dzień zagonieni nie zawsze pamiętamy o takich gestach. Tymczasem uśmiech, dobre słowo nic nie kosztują, a tak wiele znaczą. Warto przy tym pamiętać, że to, co się daje innym, zawsze do nas wraca. Bo z życzliwością jest jak z miłością – im więcej jej dajesz, ty więcej otrzymujesz.

Galeria:

Skip to content