Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodziliśmy najpopularniejsze  i najważniejsze na świecie  święto ekologiczne : Dzień Ziemi.
Obok wydarzenia obojętnie nie przeszli również uczniowie naszej szkoły , ogłoszony konkurs fotograficzny   pt  TU JEST  PIĘKNIE… TU JEST BRZYDKO  cieszył się dużym zainteresowaniem.
Koledzy i koleżanki z klas od I do VIII  wykonali 2 zdjęcia :  pierwsze pokazuje  piękno naszych miejscowości  : Słupca i Ziempniowa . Drugie : smutną rzeczywistość , ogromne ilości śmieci , które zostały porzucone  w lesie, przy drodze , w rowach ,  w okolicach sklepów , przystanków autobusowych ,  domów , placów zabaw  . Trudno uwierzyć , że tyle śmieci  zasypuje naszą najbliższą okolicę.   Fotografując takie miejsca  zadajemy sobie pytanie : po co ktoś w tak bezmyślny sposób niszczy przyrodę ??? .
Organizatorzy konkursu  wyłonili z każdej klasy,  która wzięła udział następujących zwycięzców:
Klasa pierwsza    : Anna Wróbel
Klasa czwarta :  Julia Kupiec
Klasa piąta  :  Piotr Wróbel
Klasa szósta  :  Wiktoria Kupiec
Klasa siódma :  Bartłomiej Babiec , Wiktoria Klara , Milena Niziołek , Radosław Węgrzyn.
Klasa ósma : Aleksandra Zuba.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Najciekawsze prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

Drugą częścią obchodów Święta Ziemi było wykonanie ekologicznego plakatu. Zwycięzcą  , który wykazał się pomysłowością , wkładem pracy , odpowiednim przekazem treści ekologicznych została klasa SIÓDMA. Proszę przewodniczącego o odbiór dyplomu i nagrody.
Wszystkim uczestnikom za udział w konkursach dziękujemy i gratulujemy sukcesu. Najciekawsze prace zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz pokazane na gazetce szkolnej.

Skip to content