Szkolny Dzień Tabliczki Mnożenia

W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole została przeprowadzona akcja podczas której uczniowie korzystając z wolnej chwili: zajęcia świetlicowe, przerwy, pierwsze minuty lekcji matematyki, utrwalali mnożenie i dzielenie. Przygotowaliśmy również plakaty informacyjne na drzwi każdej sali lekcyjnej.

Obchody święta tabliczki mnożenia wzbudziły wiele pozytywnych emocji i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Poprzez wspólną zabawę łączyliśmy się z ludźmi na całym świecie. Edukacja matematyczna jest efektywniejsza gdy jest połączona z zabawą. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki ponieważ przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie.

57 uczniów naszej szkoły przystąpiło do testu na znajomość, szybkość i bezbłędność w posługiwaniu się tabliczką mnożenia. Wszystkie działania były punktowane. Z każdej klasy organizatorzy wyłonili Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia, a zostali nimi:

  • Kl IV- Julia Kupiec, Alan Warzecha
  • Kl V- Piotr Wróbel
  • Kl VI- Hubert Mędrek
  • Kl VII- Wiktoria Klara
  • Kl VIII- Amelia Jasińska

Szkolnym ekspertem od tabliczki mnożenia został uczeń klasy piątej Piotr Wróbel, który uzyskał tytuł „Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia” w roku szkolnym 2021/2022.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w obchodach matematycznego święta i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu, w przyszłym roku.

Organizatorzy

Skip to content