Dzień Pieczonego Ziemniaka

Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Niezwykle smaczna i radosna impreza plenerowa odbyła się na placu przy boisku szkolnym. Spotkanie obfitowało w liczne zabawy „Gorący ziemniak”, zagadki i konkursy w których ziemniak stanowił motyw przewodni. Uczniowie sadzili i zbierali ziemniaki, rzucali nimi do celu, przewozili ziemniaki na wozach oraz rzeźbili w ziemniaku. Po doskonałej rywalizacji nadszedł czas na degustację smakowitych pieczonek, nad, którymi dzielnie czuwał nasz prezes OSP pan Zbyszek Zaliński. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady pieczonych smakołyków, zakończono obchody tego pięknego, jesiennego święta. Wspólne rozgrywki były świetną okazją do integracji społeczności szkolnej i propagowania zdrowego stylu życia, a słoneczna pogoda była dodatkowym atutem dla tych miłych chwil spędzonych na świeżym powietrzu. Bardzo dziękujemy panu Zbyszkowi Zalińskiemu za grillowanie i pieczenie ziemniaków oraz państwu Dorocie i Krzysztofowi Woźniakom za sponsorowanie części poczęstunku.

Skip to content