CZYTAMY Z SERCEM – Ogólnopolska Akcja Czytelnicza

Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem” to inicjatywa, która łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.
W naszej szkole również „Czytaliśmy z sercem”. Wydarzenie to było okazją do promowania czytelnictwa, poszerzenia wiedzy uczniów na temat serca oraz popularyzacji zdrowego stylu życia. W ramach akcji w całej szkole zawisły plakaty promujące akcję oraz serca w których znajdowały się cytaty mówiące o sercu, które można znaleźć w różnych utworach literackich. 29 września uczniowie klasy IV i V wzięli udział w spotkaniu autorskim online z pisarzem Wojciechem Widłakiem wokół jego książki „Dwa serca anioła”. Na zakończenie tej pięknej akcji został przygotowany apel dla klas I-VIII. Uczniowie wysłuchali fragmentu książki Wojciecha Grajkowskiego pt. „Krew” oraz obejrzeli scenkę pt. „Fantastyczna pompa”, która przybliżyła uczniom budowę serca oraz funkcję jaką pełni w naszym organizmie. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy V: Amelia Dynak, Lena Klara i Karolina Wójcik oraz klasy VI: Ilona Zalińska, Julia Kupiec i Wiktor Kurnal.
Czytanie na głos to wyjątkowa przygoda, która rozwija, wzbogaca słownictwo, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, wspomaga umysł.
Ponadczasowe są słowa Wisławy Szymborskiej: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

PW

Skip to content