Archipelag Skarbów

12 i 13 stycznia 2023r. uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w zajęciach w ramach programu profilaktyki zintegrowanej Archipelag Skarbów.

Archipelag Skarbów to program profilaktyczny dla klas ósmych szkoły podstawowej opracowany i nadzorowany przez specjalistów z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej.

Program jest prowadzony przez ludzi z pasją, którzy łączą profesjonalizm z zaangażowaniem na rzecz dobra młodzieży. Prowadzący w sposób bardzo przystępny uświadomili młodzieży niekorzystny wpływ środków psychoaktywnych na zawieranie znajomości i budowanie wzajemnych relacji. Przez dwa dni uczniowie aktywnie brali udział w warsztatach, chętnie wykonywali zadania jako „poszukiwacze skarbów”: głębokie szczęście, trwała miłość i przyjaźń oraz realizacja w życiu własnych pasji i marzeń. Są to wartości, które znajdują się w centrum uwagi dojrzewającego nastolatka, a ich znaczenie dla młodzieży potwierdzają badania naukowe.

Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia łącząc atrakcyjność dla młodzieży z silnym przekazem w kilku dziedzinach profilaktyki jednocześnie.

Skip to content