Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

W poniedziałek 29.04.2019r. odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przybyli na uroczystość, aby uczcić tak ważne dla nas majowe wydarzenie. Cała uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”, przy obecności dostojnie wprowadzonego Sztandaru naszej placówki. Patrzymy w przyszłość, pamiętając jednak o doświadczeniach minionych lat. Dlatego dziś zatrzymajmy się na chwilę i spójrzmy w przeszłość”. Organizatorzy (p. Ewelina Czub-Kapel i p. Elżbieta Śliska-Chrabąszcz), za pomocą słowa przedstawili informację o powstaniu Konstytucji 3 Maja, co wzbogaciło naszą wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu. Zaprezentowali historię i źródła czczenia Święta Pracy, które obchodzimy 1 Maja. W apelu nawiązano do poszanowania naszych symboli narodowych: flagi, godła i hymnu. Całość inscenizacji była przeplatana odpowiednio dobranymi pieśniami i piosenkami patriotycznymi, które wraz z uczniami przygotowała p. Barbara Czaja. Apel podsumowała dyrektor szkoły, pani Władysława Wróbel.

Skip to content