Akademia z okazji Rocznicy uchwalenia Konstytucji III Maja

27 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji zbliżającej się 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby uczcić tak ważne dla nas święto, przedszkolaki oraz uczniowie klas I – VII przybyli na uroczystość z własnoręcznie zrobionymi biało – czerwonymi chorągiewkami. Akademia rozpoczęła się uroczystym polonezem w wykonaniu czwartoklasistów. Następnie uczniowie klas IV-VII pod kierunkiem p. Danuty Krupy, p. Jarosława Głoda oraz p. Barbary Czai zaprezentowali ciekawą lekcję historii. Jej celem było nie tylko przybliżenie wydarzeń z pamiętnego maja 1791 roku, ale także próba szukania odpowiedzi na pytanie: Co dla mnie znaczą słowa ojczyzna i patriotyzm? Na zakończenie wystąpił uczeń klasy siódmej Adrian Syper z wzruszającą recytacją wiersza Jonasza Kofty pt. „W moim domu”.

Skip to content