„POZNAJ POLSKĘ NA SPORTOWO” KONKURS WIEDZY O PIŁCE NOŻNEJ

Konkurs Wiedzy o Piłce Nożnej w ramach przedsięwzięcia „ Poznaj Polskę na Sportowo” został zorganizowany przez Polski Związek Piłki Nożnej pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki. Konkurs został skierowany dla uczniów szkół podstawowych i podzielony na 3 etapy ( szkolny, wojewódzki oraz finał ogólnopolski emitowany w telewizji na żywo).
Dnia 30.10.2023r. pięcioro uczniów naszej szkoły ( Maciej Machura, Samanta Pęgiel, Piotr Wróbel, Kacper Mazur, Filip Woźniak ) wzięło udział w I etapie konkursu wiedzy o piłce nożnej „ Poznaj Polskę na Sportowo” w kategorii dla uczniów urodzonych 2009-2012 r.
Po zakończonym I etapie szkolnym Samanta Pęgiel, Piotr Wróbel, Kacper Mazur oraz Filip Woźniak zakwalifikowali się i zostali zaproszeni do wojewódzkiego II etapu konkursu.
Dnia 08.11.2023r. w środowy wieczór odbył się w Krakowie w hotelu Swing finał wojewódzki.
Wszyscy uczniowie odpowiadali na 11 pytań z piłki nożnej na udzielenie odpowiedzi mieli 30 sekund. W śród 9 dziewcząt Samancie zabrakło bardzo niewiele aby reprezentować naszą szkołę w Finale ogólnopolskim bo w klasyfikacji końcowej, zajęła 2 miejsce, natomiast Piotr był 12, Filip 20, a Kacper 22. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu. Był to dla nas dzień pełen wyzwań i emocji, do domu wróciliśmy zmęczeni późno w nocy, ale bogatsi o nowe doświadczenia.
Bardzo się cieszymy, że mamy w śród naszych wychowanków pasjonatów piłki nożnej, o tym, że uwielbiają grać w piłkę to wiemy gdyż godnie reprezentują naszą szkołę w zawodach sportowych na szczeblu gminnym i powiatowym, a teraz po konkursie wiedzy, że mają ogromna wiedzę na temat historii piłki nożnej. Jest to dla naszej szkoły duży sukces i rozpiera nas duma że mamy tak zdolnych uczniów. Bardzo dziękujemy mamie Filipa Woźniaka Pani Dorocie za poświęcony czas i obecność razem z nami w Krakowie oraz pomoc opiekunowi gdyż konkurs ten był nie lada wyzwaniem dla naszej szkoły bo odbywał się daleko i w godzinach wieczornych. Uczniom serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skip to content